Muzyka tworzy przyjaciół

Wpisy

 • środa, 14 sierpnia 2013
  • Idź na koncert

   Muzyka jest nieodłączną częścią naszego życia, w zasadzie towarzyszy nam już od samych narodzin. Jako dzieci najczęściej słuchamy tego co puszczają nasi rodzicie, oglądamy muzyczne programy i wyrabiamy swój własny gust. Dopiero gdy dorastamy mamy już ukształtowane swoje preferencje i chociaż w trakcie naszego życia będą one jeszcze ulegały zmianie to często będziemy wracać do ulubionych kawałków muzycznych ze swojego dzieciństwa.


   Jeżeli kochacie muzykę to z pewnością niejednokrotnie mieliście już okazję być na jakimś niepowtarzalnym koncercie. Ja również mam za sobą takie przeżycie i muszę powiedzieć, że były to niezapomniane chwile. Kilka lat temu w Polsce miał miejsce koncert Madonny, ja razem z grupą przyjaciół postanowiliśmy wziąć sobie za priorytet zdobycie biletów na to widowisko. Okazało się, że nie było to wcale takie trudne przedsięwzięcie, co prawda w internecie bilety rozeszły się jak świeże bułeczki jednak nam udało się zdobyć aż pięć wejściówek. Kiedy mieliśmy już pewność, że pojedziemy do Warszawy to zaczęły się wielkie przygotowania, wszyscy nie mogliśmy doczekać się koncertu. Dzień wcześniej byliśmy już w stolicy i zwiedzaliśmy okoliczne kluby.

   Sam koncert był zjawiskowym wydarzeniem, w końcu nie co dzień można z takiego bliska zobaczyć gwiazdę światowego formatu. I nawet jeśli wiele osób uważało, że koncert Madonny nie był zbyt udany to ja jestem innego zdania i do końca życia będę wspominać to wydarzenie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zimalstwoo
   Czas publikacji:
   środa, 14 sierpnia 2013 16:18
 • wtorek, 02 lipca 2013
  • Muzyka niszowa

   Na pewno każdy z nas ma kilka ulubionych kawałków muzycznych. Do takich piosenek wracamy wtedy gdy chcemy się odprężyć i gdy potrzebujemy naładowania akumulatorów. Poszczególne gatunki muzyczne dzielą się na wiele grup, możemy wyróżnić muzykę poważną, rockową, jazzową, popowej i wiele innych. Można śmiało powiedzieć, że ile osób tyle gustów muzycznych. Na co dzień większość z nas słucha utworów puszczanych w radiach i telewizji. Im większa popularność danego wykonawcy tym większa szansa, że jego utwór zostanie wyemitowany.

   A co z kawałkami bardziej awangardowymi? Gdzie można posłuchać prawdziwego metalu i bardziej niszowych kawałków? Oczywiście w każdej społeczności znajdą się fanatycy takiej muzyki. Można ich spotkać w klubach i na koncertach. Różne niszowe gatunki cieszą się równie dużą popularnością jak muzyka popularna. Tacy twórcy poprzez swoje utwory najczęściej chcą wyrazić siebie, pokazują się od bardzo indywidualnej strony a to jest szybko doceniane przez miłośników tego gatunku. Jeżeli przyjrzymy się strojom i dodatkom to szybko możemy rozpoznać w każdej osobie fanatyka muzyki hip-hopowej, czy ostrego metalu. Bardzo charakterystyczna biżuteria czy zegarek to coś co ich wyróżnia. 

   Czy znacie takie pojęcie jak jrock? Jest to gatunek muzyczny wywodzący się z Japonii. Tak zwany japoński rock to połączenie takich gatunków jak rock, soft rock, rock alternatywny, a także punk, metal, metal symfoniczny, muzyka elektroniczna i wiele innych . Japoński rock to w miarę nowy nurt muzyczny, który na popularności zyskał dopiero w latach 90-tych. Znanym wykonawcą J-Rockowym jest japoński piosenkarz Miyavi, oraz zespoły An Café, The GazettE, Sug czy też Dir en Grey.

   Z kolei kpop to gatunek muzyczny, który powstał w Korei Południowej. Jest to połączenie muzyki dance, electropopu, hip-hopu i współczesnego bluesa. Jeśli chcecie posłuchać tej muzyki to polecam dwie piosenkarki Kodę Kumi i Ayumi Hamasaki.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zimalstwoo
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 10:08
  • Muzyka klasyczna

   Muzyka jest tym czymś co bardzo chętnie zapamiętujemy, każdy z nas ma swoje ulubione utwory do których często powraca. W naszych domach można znaleźć kolekcje płyt z przeróżną muzyką. Wszystkie dobre imprezy rozpoczynają i kończą się naszymi ulubionymi piosenkami. Utworów słuchamy zaraz po przebudzeniu, w trakcie bieganie czy podczas nauki. Piosenki towarzyszą nam w romantycznych, wesołych i smutnych okolicznościach. 

   Na co dzień najchętniej słuchamy muzyki popularnej, a co z innymi gatunkami? Czy na przykład muzyka klasyczna wciąż jest słuchana w polskich domach?

   Oczywiście, że tak. Być może nie jest to bardzo popularny gatunek, ale jest mnóstwo melomanów którzy nie wyobrażają sobie nie słuchania Beethovena czy Straussa. Muzyka klasyczna jest ogólnodostępna, co róż można kupić wydania płyt z nowymi aranżacjami klasycznych utworów. Moim zdaniem w każdym polskim domu powinna znajdować się co najmniej jedna płyta z klasycznymi utworami. Wszyscy powinniśmy odróżniać od siebie sonety, opery, symfonie czy preludia. Muzyka poważna coraz częściej wychodzi z filharmonii i przedziera się do świata codziennego. Położenie się na wygodnej kanapie i całkowite oddanie muzyce klasycznej to fantastyczne uczucie, które może przenieść nas w zupełnie inny świat. 

   W 2010 roku obchodziliśmy rok Chopinowski i dzięki temu wielu z nas miało szansę przypomnieć sobie tego wielkiego twórcę. Jego sława znana jest na całym świecie, mnóstwo osób uwielbia twórczość Chopina. Do jego dzieł można zaliczyć mazurki, polonezy, etiudy, preludia, sonety, ballady i pieśni. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zimalstwoo
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 10:01
  • Trendy obecne w muzyce

   Muzyka towarzyszy nam przez całe życie, już od dzieciństwa mamy swój gust muzyczny, albo coś nam się podoba albo nie. Wielu z nas tuż po przebudzeniu włącza swoje ulubione utwory. Poszczególne piosenki mogą poprawić nam nastrój, dodać energii lub obudzić w nas wspomnienia. Nic więc dziwnego w tym, że muzyka jest ciągle przy nas. 

   A wy jakiego typu muzyki słuchacie? Lubicie nowoczesne popowe brzmienie czy może wolicie coś bardziej klasycznego. Ja na co dzień słucham popularnej muzyki popowej i rockowej. W zasadzie wszystko to co można obejrzeć w telewizji i co można posłuchać w radiu jest na topie. 

   Już od wielu sezonów swoimi hitami raczy nas Rihanna, jest to barbadoska o bardzo oryginalnej urodzie, której piosenki można zaliczyć głównie do popu-u i r&b. Piosenkarka na swoim koncie ma mnóstwo duetów ze znanymi raperami. Jej ostatni utwór nosi nazwę Stay i jest to duet z Mikky Ekko, równie popularna jest także nowa piosenka nagrana w duecie z Davidem Guettą czyli „Right Now”.

   Na listach przebojów króluje także Beyonce, Bruno Mars i Jennifer Lopez. 

   Jeżeli chodzi o polskich artystów to na zdecydowanie wyróżnienie zasługuje zespół Enej, który na tegorocznych festiwalach w Sopocie i Opolu zdobył wiele nagród. Ich najnowsza piosenka pod tytułem „Jak smakuje życie” jest bardzo popularna. Niemalże kilka razy dziennie można ją usłyszeć we wszystkich rozgłośniach muzycznych. 

   Jeśli chodzi o mieszankę Pop i Hip-Hop to w tym miesiącu triumfuje Liber i Natalia Szroeder ze swoim utworem „Nie patrzę w dół”. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zimalstwoo
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 lipca 2013 09:59